URL – каталог сайтов Киева отзывы

URL – каталог сайтов Киева отзывы

Магазины, компании, фирмы, официальные сайты, отзывы, шубы, меховые жилеты, дубленки

URL – каталог сайтов Киева отзывы RSS Feed
 
 
 
 

шубы киев

Вишиванки: втілення самобутності народу від ukrglamour.com.ua

Не стільки матеріальним, як духовним уособленням самобутності народу України є вишиванки. Цей вид одягу є не тільки одним із найдавніших на теренах нашої батьківщини, але й має сакральне значення. Відомо, що вишиванки (див. тут http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/) супроводжували наших предків протягом усього життя. Вишита сорочка була першим подарунком матері для своєї новонародженої дитини, особливі вишиванки готувалися до весілля, родинних та релігійних свят, скромніші сорочки слугували повсякденним одягом, у вишиванці наших пращурів проводжали в останню путь.

Значення вишиванки

Для сучасних українців сорочки від інтернет магазину вишиванок ukrglamour.com.ua з аутентичною та дизайнерською вишивкою є модним та стильним предметом одягу та, одночасно, символом пошани та знання свого коріння. Малі українці одягають вишиваночки на шкільні свята, у багатьох школах цей одяг є обов’язковою частиною шкільної форми. Стильні панянки будь – якого віку мають у гардеробі декілька сорочок та вишитих суконь. Модним трендом є запроваджений ще Іваном Франко звичай одягати сорочку з національною вишивкою під діловий костюм.

Для наших пращурів значення вишиванки було ще більшим. Ми не завжди пам’ятаємо, що головне призначення вишиванки – бути оберегом, захищати не тільки тіло, але й душу свого власника. Виходячи з цієї функції обиралися і місця для візерунків. Вишивка накладалася на комір, поділ, рукави – ті частини одягу, через яки нечисті думки або нечиста сила могли увійти до людини.

Саме тому особливо популярною на національних сорочках була вишивка хрестом, адже хрест може стати на припоні силам зла.

Особливе значення мали і самі візерунки. За допомогою вишивки можна було зміцнити чоловічий початок у людині, додати їй мужності, рішучості. Зображення дубу, а з геометричних фігур – символ матері-землі найчастіше вишивали матері синам, дівчата коханим, жінки чоловікам.

Для жіночих вишиванок притаманне часте використання візерунків з ромбів – це є символом родючості. Жінкам вишивалися рослинні зображення, а саме калина, як символ любові та вдалого шлюбу, квіти – ознака жіночості, тендітності, краси. Тож треба добре пометикувати, перед тим, як дарувати чоловікові сорочку з квітчастим візерунком, особливо, якщо ви мрієте про міцне плече поряд.

Колір сорочки також має своє значення. Традиційно чорна вишивка символізувала землю, родючість, червона – життя, синій, жовтий, зелений – процвітання, добробут життєдайну силу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оценок еще не было)
Loading...Loading...
Ответить


Партнеры: Сайт Содружества Киевских Музыкантов - артисты и музыканты в Киеве. orchestra-music.com.ua
Скидки и акции на норковые шубы на сайте meha.kiev.ua

Рубрики

Ссылки